Czy przejście na pokera online wpłynie na strukturę i zasady gry w lokalach stacjonarnych?

Poker już dawno przestał być grą rozgrywaną wyłącznie przy stole w kasynie. W tym kontekście należy zadać pytanie, w jaki sposób środowisko “internetowe” wpłynie na zmiany zasad gry w placówkach stacjonarnych.

Znany analityk rynku gier hazardowych Harry Carter zauważył, że nowi gracze raczej dołączają do grona użytkowników platform internetowych, niż stają się gośćmi stacjonarnych salonów gier. Czy oznacza to, że w ciągu kilku lat stacjonarne ośrodki gier będą musiały dostosować się do wymagań wirtualnych graczy? A jak nowe trendy wpłyną na samą grę?

Przeprowadziliśmy analizę zagranicznych lokali oferujących usługi pokerowe, aby dowiedzieć się, czy przejście do segmentu online ma wpływ na zasady i ogólne warunki, których muszą przestrzegać gracze w lokalach stacjonarnych. A może efekt jest odwrotny? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Trendy w segmencie mobilnych aplikacji pokerowych w legalnych jurysdykcjach

Należy pamiętać, że interaktywny poker nie jest legalny we wszystkich jurysdykcjach. Na przykład, gracze mogą swobodnie korzystać ze stron i aplikacji w następujących krajach: Estonia, Malta, Litwa, Łotwa, Irlandia, Dania, Wielka Brytania, Bułgaria, Belgia, Austria. Co więcej, w sierpniu ubiegłego roku został on oficjalnie uznany za sport na Ukrainie.

Nowoczesna technologia pozwoliła grze stać się częścią wirtualnego świata dzięki aplikacjom mobilnym i komputerom PC, poszerzając jednocześnie grono jej odbiorców na całym świecie.

Charakterystyka nowoczesnych miejsc do gry w pokera online: analiza porównawcza z kasynami

Oprogramowanie jest jednym z głównych standardów branżowych dla mobilnych aplikacji pokerowych. W związku z tym również w tym przypadku jakość jest kwestią nr 1.

Wypłaty w kasynach są realizowane natychmiast. W przypadku obiektów internetowych trwa to około 24 godzin. Jest to oczywiście wada obiektów internetowych i zaleta obiektów stacjonarnych. Jak dotąd jednak te elementy wygody nie wpływały na siebie w żaden sposób i prawdopodobnie nie ma ku temu przesłanek w najbliższej przyszłości.

Poker mobilny charakteryzuje się rozbudowanym interfejsem i wielozadaniowymi funkcjami dla graczy. Jeśli mówimy o grze w lokalach stacjonarnych, rolę asystenta i prowadzącego odgrywa krupier. Czy można powiedzieć, że są równi? Prawdopodobnie automatyzacja w pokerze wirtualnym jest wygodniejsza dla gracza. Ale jak to wygląda dziś: robo-dealer został stworzony w 2013 roku, ale sześć lat później innowacja ta nie jest wystarczająco szeroko wykorzystywana.

Interaktywne miejsca oferują możliwość wzięcia udziału w światowych seriach pokerowych, takich jak WCOOP, SCOOP i Turbo Championship. Ale oczywiście nie wszyscy mają do nich dostęp (zależy to od przepisów obowiązujących w poszczególnych jurysdykcjach). Z drugiej strony, kluczowe, finałowe serie i tak odbywają się w stacjonarnych obiektach hazardowych. Biorąc pod uwagę fakt, że poker nie wszędzie jest legalny, a mimo to cieszy się popularnością wśród graczy, geografia uczestnictwa stanie się prawdopodobnie bardziej przejrzysta: dozwoleni będą tylko gracze w miejscach, gdzie gra jest legalna. Na razie są to jednak tylko nasze ponure spekulacje.

Zagraniczne zasoby pokera online znane są również z tego, że można tu obstawiać od najniższych do najwyższych możliwych stawek. Dzięki temu masz szansę zagrać z prawdziwym profesjonalnym graczem na szczycie stawki. W kasynach stacjonarnych zdarza się to niezwykle rzadko. W tej grze w kasynie raczej nie ma miejsca na zmiany, ponieważ spotkanie z profesjonalnym pokerzystą wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy, zwłaszcza jeśli mówimy o wysokich stawkach. W związku z tym zmiany w tym zakresie będą zachodzić raczej w segmencie wirtualnym.

Ponadto najpopularniejsze, według statystyk, aplikacje na telefony komórkowe mają dodatkowe funkcje. Na przykład Snap Poker, czyli funkcja szybkiego pokera. Oczywiście funkcja ta nie zostanie w żaden sposób zintegrowana z placówkami stacjonarnymi. Chyba że zostanie stworzony nowy typ gry.

Może to również obejmować możliwość gry przy czterech stołach jednocześnie. W przypadku placówek stacjonarnych funkcja ta nie jest dostępna, ale może być ciekawostką dla geniuszy hazardu.

Aplikacja dla graczy w pokera jest znana ze swoich programów bonusowych. Operator oferuje je zarówno przy rejestracji, jak i podczas gry. Początkowe wpłaty są premiowane zwrotem gotówki. Podobnie, zakłady stacjonarne oferują graczom specjalne warunki obsługi, programy lojalnościowe, zwykle przypisane do kart klienta. Oczywiście system ten jest dość dobrze dopracowany w obu segmentach, ale nie można go stosować zamiennie.

Ponadto, najlepsze mobilne zasoby do gry w pokera online to te, które dają możliwość wzięcia udziału nie w prostych zawodach, ale w tych na największą skalę, takich jak World Series of Poker. Wiadomo, że ten turniej ma swoją własną aplikację. Daje ona graczom możliwość wzięcia udziału w wydarzeniach na żywo, które odbywają się co roku w ramach zawodów na całym świecie.

Przypomnijmy, że fiński profesjonalny gracz Patrik Antonius wyraził opinię, że nowoczesna technologia ma negatywny wpływ na grę. Pokerzysta uważa, że złota era turniejów online już minęła.