Korzyści z kryptowalut dla graczy kasyn online

Kryptowaluty to nowa metoda płatności, która zyskuje coraz większą popularność. Są to waluty cyfrowe, które można wykorzystywać do kupowania towarów i usług tak samo jak każdą inną walutę. Główna różnica polega na tym, że nie są one kontrolowane przez żaden rząd ani bank centralny.

Pierwszą kryptowalutą był bitcoin, który został stworzony w 2009 r. przez nieznaną osobę lub grupę osób pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Bitcoin wykorzystuje technologię blockchain do stworzenia zdecentralizowanej waluty cyfrowej bez centralnego organu i stał się powszechnie akceptowany jako forma płatności za towary i usługi w Internecie.

Gracze kasyn bitcoinowych zaczęli doceniać zalety kryptowalut i coraz częściej używają ich do dokonywania wpłat/wypłat w kasynach online. W tym artykule omówimy, dlaczego Ty również powinieneś korzystać z kryptowalut.

Prywatność jest zdecydowanie największą zaletą kryptowalut

Jak już wspomnieliśmy, kryptowaluty nie są kontrolowane przez żaden bank centralny ani rząd. Są one całkowicie zdecentralizowane, co oznacza, że nie ma w nich władzy centralnej.

Kryptowaluty również nie mają zatwierdzenia. Oznacza to, że aby otworzyć konto w dowolnej kryptowalucie, nie trzeba iść np. do banku i pokazywać kierownikowi swojego dowodu tożsamości. Jedyną rzeczą, którą musisz zrobić, jest wygenerowanie portfela kryptowalutowego. Można to zrobić przez Internet w ciągu kilku sekund i nie trzeba uzyskiwać niczyjej zgody (jak w przypadku banku).

Twój portfel kryptowalutowy to tylko ciąg liter i cyfr. Nie ma możliwości sprawdzenia, kto jest właścicielem danego portfela.

Prywatność, którą zapewniają kryptowaluty, może być przydatna dla graczy w kasynach z wielu powodów:

  • Gry online są tematem tabu lub po prostu nie chcesz, aby ktokolwiek wiedział, jak się bawisz,
  • Często zmieniasz kasyna online i nie czujesz się komfortowo podając dane swojej karty kredytowej każdemu kasynu,
  • Niektóre kasyna online mogą nie mieć licencji państwowej, co jest niedorzecznością, by mówić ludziom, co mogą, a czego nie mogą robić ze swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi.

Co więcej, z pomocą kryptowalut możliwe stało się stworzenie całej gamy nowych kasyn online. Mówimy tu o niezweryfikowanych kasynach, w których nie trzeba przechodzić procedury KYC, a biorąc pod uwagę, że zasilasz swoje konto w kryptowalucie, jesteś w 100% anonimowy.

Szybka wypłata to kolejna ogromna zaleta

Większość transakcji kryptowalutowych jest przetwarzana w ciągu kilku sekund. W przeszłości większość transakcji była przetwarzana przez banki i inne instytucje finansowe. Dzięki kryptowalucie każdy może stać się bankiem i przetwarzać transakcje. Czas potrzebny na przetworzenie transakcji jest jedną z głównych przyczyn sukcesu kryptowalut.

Nawet najwolniejsza kryptowaluta, jaką jest bitcoin, potrzebuje nie więcej niż godzinę, aby Twoje pieniądze dotarły do miejsca przeznaczenia.

Jak to się stało możliwe? Jak już wiemy, blockchain to zdecentralizowany system przechowywania i dystrybucji danych, który nie jest kontrolowany przez żaden organ centralny. Oznacza to, że nie musisz czekać na zatwierdzenie przez bank lub e-portfel. Skraca to znacznie czas przetwarzania; w rzeczywistości nie ma go wcale.

Gdy kryptokasyno potwierdzi Twoją wypłatę i wyśle ją na zewnątrz, możesz oczekiwać, że otrzymasz ją w ciągu kilku minut, a w większości przypadków nawet sekund!

Twoje aktywa kryptowalutowe nie mogą być skonfiskowane przez żaden organ ani system płatności

Masz pełną kontrolę nad swoimi aktywami kryptowalutowymi, a tym samym nad wygranymi w kasynie. Jest to kolejny ważny aspekt tego, że nie ma centralnej władzy.

Jak zapewne niektórzy z Was wiedzą, niektóre banki i e-portfele (Skrill cieszy się złą sławą) utrudniają graczom dokonywanie transakcji związanych z grami hazardowymi. Mogą zawieszać konta, zadawać mnóstwo pytań, innymi słowy – uprzykrzać życie.

Nie spotkasz się z taką sytuacją, jeśli będziesz używać kryptowalut do płatności w kasynie. Wszystkie transakcje kryptowalutowe odbywają się bez zezwolenia, co oznacza, że – jak sama nazwa wskazuje – nie musisz uzyskiwać niczyjej zgody na wysyłanie lub odbieranie swoich kryptowalut.

Bardziej hojne bonusy w kasynach kryptowalutowych

Nie wszyscy gracze kasyn online zdają sobie sprawę, że tradycyjne systemy płatności (takie jak banki czy e-portfele) są dla kasyn online wielkim bólem głowy. Dlaczego? Po pierwsze, systemy płatności pobierają absurdalne opłaty za transakcje hazardowe (około 10% od każdej transakcji, nie tylko wpłat). Ponadto kasyna internetowe przeznaczają wiele zasobów (np. pieniędzy) na zapewnienie zgodności z przepisami.

Nie muszę chyba tłumaczyć, że za to wszystko płaci klient.

Nawet stare i drogie Bitcoin i Ethereum są znacznie tańsze pod względem opłat transakcyjnych. Nie mówiąc już o tym, że nowsze kryptowaluty, takie jak Litecoin, Ripple, Tron itp. są bardzo tanie.

W rezultacie, jeśli używasz kryptowalut w kasynie online, możesz liczyć na lepsze bonusy i promocje, ponieważ kasyna online oszczędzają mnóstwo pieniędzy na opłatach za system płatności.

Uwagi końcowe

Podsumowując, najlepiej jest zacząć używać kryptowalut do płatności za gry hazardowe jak najwcześniej. Rozumiemy, że płatności blockchain nie zawsze są przyjazne dla początkujących użytkowników, ale to wcale nie jest “rocket science”! W ciągu godziny lub dwóch można się zorientować, nawet jeśli jest się zupełnie początkującym. Będzie to z pewnością świetna inwestycja Twojego czasu. Mamy nadzieję, że ten artykuł udało się przekonać.